Divna Vuksanović

• Osnovne akademske studije: Fakultet dramskih umetnosti, Odsek za organizaciju scenskih i kulturno-umetničkih delatnosti [1988]
  • Osnovne akademske studije: Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu, Odeljenje za filozofiju [1992]
  • Magistarske studije: Fakultet dramskih umetnosti, Univerzitet umetnosti u Beogradu, Teatrologija [1993]
  • Doktorske studije: Filozofski fakultet, Univerzitet u Beogradu, [1998]

Godine 2006. je izabrana u zvanje vanrednog profesora, a 2011. u zvanje redovnog profesora.

Urednica je edicije Multimedija izdavačke kuće Clio iz Beograda, zamenica glavne urednice časopisa Kultura (za teoriju i sociologiju kulture i kulturnu politiku), i urednica Zbornika radova Instituta za pozorište, film, radio i televiziju Fakulteta dramskih umetnosti u Beogradu.

Predsednica je Udruženja građana za umetnost, kulturu, medije i društvena pitanja Mladi grašak/Green Pea iz Beograda. Članica je IO Estetičkog društva Srbije, te članica Slovenskog društva za estetiko i Srpskog filozofskog društva. Alumnistkinja je Humanističke Nansen Akademije (Lilehamer) i počasna članica međunarodne Asocijacije za filozofsko savetovanje (New York).

Učestvovala je na mnogobrojnim naučnim i stručnim skupovima u zemlji i inostranstvu i objavila preko 100 naučnih i stručnih članaka u domaćoj i stranoj periodici, kao i 10 knjiga iz oblasti literarnog stvaralaštva (poezija, kratke priče, poetska proza, romani za decu).

Do sada je objavila četiri naučne studije:

• Barokni duh u savremenoj filozofiji: Benjamin, Adorno, Bloh, 2001.
  • Aesthetica Minima, 2004.
  • Filozofija medija: Ontologija, estetika, kritika (prvo izdanje - 2007. drugo izdanje - 2008.)
  • Filozofija medija 2: Ontologija, estetika, kritika (2011.)

Priredila je knjigu:

• Mediji za knjigu - knjiga za medije, 2008.

Tri tematska zbornika Estetičkog društva Srbije:

• Estetika i umetnička kritika, 2004.
  • Šta je estetika? (sa Nebojšom Gruborom, 2006.)
  • Umetnost u kulturi (sa Nebojšom Gruborom, 2007.)

Tematski brojevi časopisa Kultura:

• Kulturni identiteti gradova, 2009.
  • Kulture ritmova i spektakla, 2010.
  • Filozofija medija, 2012.

PhD Divna Vuksanović slika

PhD Divna Vuksanović