Љиљана Пецић

• Основне академске студије: Универзитет у Београду, Машинскики факултет, Индустријско инжењерство [1991 -1997]
  • Магистарске студије: Универзитет у Београду, Машински факултет, Индустријско инжењерство [1997-2008]
  • Докторске студије: Универзитет у Новом Саду, Технички факултет Михајло Пупин у Зрењанину, Инжењерски менаџмент [2010-2015]

KRETANJA U KARIJERI:

Od februara 2017. god radi i kao profesor (spoljni profesor-saradnik) na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija Beograd – predmet Mehanika,
    Od 24.01.2016.(izbor u zvanje) do danas radi kao profesor strukovnih studija (za užu nastavnu oblast Organizacija poslovanja na Visokoj tehničkoj mašinskoj školi strukovnih studija u Trsteniku (na predmetima: Pouzdanost u saobraćaju, Upravljanje poslovanjem, Internet marketing, Osnove poslovne komunikacije, E-poslovanje, Menadžment u saobraćaju i Upravljanje projektima i preduzetništvo),

Od 20.03.2012.  do 24.01.2016. (izbor u zvanje) radila kao predavač strukovnih studija (za užu nastavnu oblast Organizacija poslovanja i Proizvodne tehnologije) , na Visokoj tehničkoj mašinskoj školi strukovnih studija u Trsteniku.
     Od  februara 2009. do januara 2012. god radila Visokoj tehničkoj mašinskoj školi strukovnih studija u Trsteniku, na predmetima informatičkih i proizvodnih tehnologija i organizacije poslovanja ( ugovor o dopunskom radu), a od 19.01.2012.god. do 20.03.2012. kao saradnik u nastavi sa stalnim radnim odnosom na predmetima proizvodnih tehnoogija i organizacije poslovanja.

Od 01.07. 2010. godine do 19.01.2012. radila kao pomoćnik generalnog direktora za organizaciona pitanja u Prvoj petoletki Trstenik, i zadužena za: sve poslove vezane za organizaciju poslovanja, (saradnja sa Regionalnom i Privrednom komorom Srbije i komorama u okruženju, komunikacija sa ino-partnerima, organizaciono strukturiranje društava u sastavu, vođenje projekata od strateškog značaja za sistem ( razvoj informacionog sistema, vođenje projekata razvoja i implementacije standarda ISO 9000 i TS 16949, kao i saradnja sa naučnim institucijama po pitanju realizacije razvoja, vođenje projekata iz oblasti ekologije i bezbednosti na radu, projekata prekvalifikacije, saradnja sa ini-partnerima)).  Od 01.07.2010. do 01.12.2010.god. vršila i funkciju zamenika generalnog direktora. Od 01.12.2011.god. do 19.01.2012.godine radila i na poziciji direktora naučno-istraživačkog centra, ( pored funkcije pomoćnika generalnog direktora) PPT- NIC- AD u restrukturiranju, iz sistema PPT ( Industrija hidraulike i pneumatike PPT iz Trstenika), sa dodatnim zaduženjima: da samostalno definiše i realizuje sve zadatke unutar svoje naučne oblasti, samostalno zasniva predloge sa obrazloženjem naučno- istraživačkih i inovacionih projekata, samostalno obavlja NIR poslove, definiše planove i programe istraživanja i realizuje istraživačke zadatke, koje mu provere nadležne istance ( do okončanja procesa privatizacije).

VI.          Od januara 2003 do septembra 2008,god - samostalni preduzetnik, agencija za pružanje marketinških usluga za AVON COSMETICS SCG  - obavljani poslovi AREA SALES MANAGERA

Od 1997 do 2003 god –\"Prva petoletka \" Trsteniku, AD \"Kočna tehnika\" kao tehnolog kvaliteta, kasnije šef biroa za kontrolu troškova . Zadaci ovog radnog mesta su bili:           izrada tehnologija kontrolisanja i izrada planova kontrolisanja, izrada modela i troškova kvaliteta, izrada procedura i tehnologija po ISO 9000, učestvovanje u procesu interne kontrole implementacije standarda  ISO 9000.

OSTALA ANGAŽOVANJA:

·       Licencirani ocenjivač udžbenika za srednje stručno obrazovanje, po konkursu od 2016. god – Zavod za udžbenike Republike Srbije,

·        Zameni predsednika Udruženja inovatora i pronalazača Trstenik od 2015.god,

·       Saradnik Kancelarije za mlade opštine Trstenik, edukacije u oblasti: Preduzetništvo mladih tokom 2016.god,

·       Edukator u radionicama Kulturnog centa za mlade Vrnjačka Banja tokom 2014.god.

·      Predavač za oblast kvaliteta i merenja, u programu prekvalifikacije od strane Radničkog Univerziteta u Trsteniku

·       Član komisije za odbranu maturskih radova u Tehničkoj školi u Trsteniku, ( član iz privrede), maj-septembar 2011

Nagrade i priznanja:

-  Треће место на државном такмичењу намењеном високошколским институцијама у организацији Развојне Агенције Србије и Српске академије науке и уметности током 2017. године (ментор тима од три студента),

. Godine 2016. bila član tima TIONUS na Takmičenju za najbolju tehnološku inovaciju 2016 (Nove tehnologije proizvodnje antikorozivnih i flotacionih sredstava za tretman mineralnih sirovina- osvojeno 8. mesto),

·       Osvojena jedna zlatna i jedna srebrna medalja na Sajmu pronalazaštva Beograd 2016 (oblast nove tehnologije – Novi tehnološki postupak tretmana otpadnog ulja i Novi tehnološki postupak  proizvodnje alkil-ksantata u obliku vodenih rastvora, члан тима).

·       Tokom 2016. god. učestvovala u projektu, finansiranom od strane Ministarstva za sport i omladinu. Naziv projekta: Pokaži šta znaš u saobraćaju ( segment: inteligentni transportni sistemi i poslovne komunikacije).

др Љиљана Пецић слика

др Љиљана Пецић