Milan Jović

• Master akademske studije: Univerzitet u Beogradu, Elektrotehnički fakultet, Elektroenergetski sistemi [2012-2014]

Rođen 1986. godine u Aranđelovcu. Osnovnu školu je završio kao nosilac Vukove diplome. Srednju tehničku školu, smer elektrotehničar telekomunikacija, završio sa odličnim uspehom uz zapažene rezultate na okružnim i republičkim takmičenjima iz predmeta Osnovi elektrotehnike i Elektronika. Diplomirao je na Energetskom odseku, smer Elektroenergetski sistemi Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Na modulu Elektroenergetcki sistemi istog fakulteta odbranio master rad sa temom "Modeli za analizu prenosa prenaponskih talasa kroz transformator" pod mentorstvom profesora dr Jovana Mikulovića. Student doktorskih studija modula Elektroenergetske mreže i sistemi na Elektrotehničkom fakultetu Univerziteta u Beogradu.

Od 2013. godine zaposlen sa punim radnim vremenom na Visokoj školi elektrotehnike i računarstva strukovnih studija (VIŠER) u Beogradu u zvanjima saradnik u nastavi i asistent. Pre radnog angažovanja na VIŠER-u, radio u firmi za opremanje auto servisa, učestvovao u svim segmentima rada firme, od montaže opreme do pomoći generalnom menadžeru u sastavljanju ponuda, pripremanja specifikacije opreme i sl.

Od 2014. godine sekretar studijskog programa Nove energetske tehnologije.

MSc Milan Jović slika

MSc Milan Jović