Немања Мачек

• Докторске студије: Универзитет Сингидунум, Факултет за информатику и рачунарство, Напредни системи заштите [2009-2013]
  • Мастер академске студије: Универзитет у Новом Саду, Информатика [2003-2006]

Рођен 16. децембра 1975. године у Зајечару. Основну школу и гимназију "Бора Станковић" завршио је у Бору. Дипломирао је 2003 и 2006. године на Вишој eлектротехничкој школи у Београду и Универзитету у Новом саду, респективно. Докторску дисертацију под називом "Једна класа адаптивних система за детекцију упада у рачунарске мреже" одбранио је 18.12.2013., на Факултету за информатику и рачунарство Универзитета Сингидунум у Београду, на студијском програму Напредни системи заштите, ментор проф. др Милан Милосављевић. У наставничка звања доцента и предавача струковних студија изабран је јуна месеца 2016. године на Факултету за инжењерски менаџмент Универзитета Унион, Београд и септембра месеца 2016. године на Високој школи електротехнике и рачунарства струковних студија у Београду, респективно. Тренутно је запослен као предавач на Високој школи електротехнике и рачунарства у Београду и као консултант за информациону сигурност у компанији SECIT Security Consulting. Као доцент држи наставу на факултету за компјутерске науке, Универзитет Мегатренд. Гостујући је професор и члан програмског одбора међународне конференције о безбедности информација BISEC на Универзитету Метрополитан. Члан је управног одбора удружења еСигурност, задужен за иновације. Рецензент је у неколико часописа категорија М22 и М23. Научно-истраживачки рад обухвата теоријско-информациони приступ развоју заштитних механизама и анализу рањивости истих, примену машинског учења и вештачке интелигенције у пројектовању заштитних механизама, системе за детекцију упада у рачунарске мреже и детекцију аномалија, биометријске и крипто-биометријске системе. За више детаља и делимичну библиографију доступан је LinkedIn профил и ResearchGate профил.

др Немања Мачек слика

др Немања Мачек