Милош Пејановић

Eлектронска пошта: milos.pejanovic@viser.edu.rs

• Среда: 13:00 - 14:00
  • Петак: 15:00 - 16:00

• Основне академске студије: Војнотехничка академија у Загребу, Рачунарска техника, специјалност хардвер [1982. -1987. (10 семестара)]
  • Магистарске студије: Универзитет у Београду, Факултет организационих наука, Информациони системи [2000. - 2004.]

Рођен у Олову, БиХ. Завршио је Техничку средњу војну школу – смер телекомуникације у Загребу 1982. године. Завршио је студије 1987. године на Војно-техничкој академији у Загребу – смер рачунарска техника, специјалност хардвер по студијском програму у трајању од 10 семестара и дипломирао на тему „Методе представљања знања у вештачкој интелигенцији“ код ментора проф. др Слободана Рибарића. Постдипломске студије је завршио 2004. године на Факултету организационих наука у Београду, смер информациони системи и одбранио тезу „Развој информационих система у интернет окружењу коришћењем софтверских компоненти са посебним освртом на примену у војсци“ код ментора проф. др Божидара Раденковића.

На националном универзитету „Карол I“ Букурешт у Румунији, завршио је 2006. године додатно постдипломско усавршавање „Information resource management“.

Поседује лиценцу ECDL Authorized Tester, JISA, 21.03.2007. god (licenca CS 0373J).

Објавио је више радова на SYMOPIS, Војнотехничком гласнику, ETRAN, OTEH и YUINFO.

Професионалне активности

- Од 1987. године радио је као наставник у Центру војнотехничких школа КоВ ЈНА у Загребу за предмете информатика, програмирање, микропроцесори и дијагностичке методе у рачунарској техници.

- Од 1992. године радио је у Министарству одбране као руководилац организационе целине која се бавила развојем, увођењем и одржавањем информационог система војне обавезе (ВОЈЕВИД) за потребе Министарства одбране.

- Од 2008. године је био на дужности начелника Центра за командно-информационе системе и информатичку подршку Министарства одбране и Војске Србије – развојно-истраживачке установе која се бави развојем, имплементацијом и одржавањем информационих система специфично за потребе Министарства одбране и Војске Србије, укључијући софтверске компоненте C4ISR система.

- Од 2018. године је изабран за предавача у Високој школи електротекнике и рачунарства струковних студија Београд.