Светлана Штрбац-Савић

• Основне академске студије: Универзитет у Београду, Математички факултет, Рачунарство и информатика []
  • Магистарске студије: Универзитет у Београду, Електротехнички факултет, Софтверски системи []
  • Докторске студије: Универзитет у Београду, Рударско-геолошки факултет, []

Рођена 07.04.1972. године.

Завршила основну школу "Владислав Рибникар" у Београду, a затим IV Београдску гимназију. Дипломирала на Математичком факултету у Београду на смеру Рачунарство и информатика. Завршила постдипломске студије смер Софтверски системи и 2010. године одбранила магистарску тезу под насловом "Анализа скоробалансираних стабала бинарног претраживања" код ментора проф. др Мила Томашећића на Елетротехничком факултету у Београду.

2016. године одбранила докторску дисертацију "Прогноза оперативне ефикасности активног подземног рудника заснована на теорији сивих система" на Рударско-геолошком факултету код ментора проф. др Зорана Глигорића.

Од 1996. године до 2001. године радила у д.о.о. "Крушница".

Од 2002. године ради на Високој школи електротехнике и рачунарства у Београду као стручни сарадник на предметима: Програмирање1, Програмирање2, Објектно програмирање, Програмирање на језику Јава, Математика1 и Инжењерска математика.

Од 2012. године ради као предавач на предметима Вероватноћа и статистика, Увод у објектн програмирање, Алгоритми и структуре података.

2013. године Наставно веће јој поверава и предмете Електронска трговина и Инжењерска математика.

2014. године је именована за руководилаца студијског програма Електронско пословање.

2016. године је изабрана за професора струковних студија.

2017. године је именована за руководиоца студијског програма Информациони системи. Исте године су јој поверени и предмети Веб дизајн и Основе програмирања.

Свветлана Штрбац-Савић је аутор три рада публикована у научним часописима међународног значаја са SCI листе и више радова публикованих у зборницима међународних и регионалних научних скупова.

др Светлана Штрбац-Савић слика

др Светлана Штрбац-Савић